Kaip išsirinkti

Kaip išsirinkti stalo futbolo stalą?

Stalo futbolo kainos gali varijuoti – nuo 100 EUR iki 2000 EUR. Verta suprasti, kad kokybė yra dažnai neatsiejama nuo kainos. Įsigijus pigų, nežinomo prekinio ženklo stalo futbolą gali būti taip kad suluš dalis ir nepavyks rasti pakaitinės. Rinkdamiesi futbolo stalus atkreipkite dėmesį į prekinius ženklus ir jų pagaminimo medžiagas.

Kas žais?

   •  Maži vaikai (4-8 metai) – vaikai mėgsta susirinkti aplink stalą, todėl geriausia žiūrėti į modelius su teleskopinėmis rankenomis, jos neišlenda kitoje stalo pusėje ir yra saugios vaikams. Rekomenduojame modelį Scout. 
   • Vyresni vaikai (9-16 metų) – dauguma pasaulinio lygio žaidėjų pradėjo žaisti stalo futbolą būtent šiame amžiuje. Jeigu pirksite pigų stalą, yra nemažai šansų, kad pinigai bus išleisti veltui, nes stalas greitai suluš ir susidevės. Taip pat tokie stalai neleis jūsų vaikui tobulėti. Šiek tiek daugiau investavus į patvarų ir profesionalesnį stalą galima jaustis saugiai, nes toks stalas namų aplinkoje tarnaus nevieną dešimtį metų. Rekomenduojame College Intenational arba College Pro modelius. 
   • Ofisai, biurai, mokyklos, universitetai, biurai – stalai turi atlaikyti didelius ir sunkius krūvius, todėl verta pamąstyti apie patvarius, ilgalaikius stalus. Rekomenduojame: College Pro, Pro Winner modelius.
   • Stalai skirti barams ar viešbučiams – tokie stalai turi specialų monetinį mechanizmą, dengti apsauginiu stiklu. Jie yra pakankamai brangus, nes jų konstrukcija yra itin patvari ir gebanti atlaikyti valandų valandas neperstojamo žaidimo, smugių ar išsipylusių gėrimų.

Gamintojas

ITSF – Tarptautinė Stalo Futbolo Federacija yra nepelno siekianti organizacija įsikūrusi Prancuzijoje. Ši organizacija sertifikuoja stalus, kurie atitinka tarptautinius standartus nacionalinėms ar tarptautinėms varžyboms. šiuo metu ITSF dirba su 5iais gamintojais:

Banzini
Leonhart
Roberto Sport
Garlando
Fireball

Stalo dydis

Stalo korpuso dydžiai gali varijuoti priklausomai nuo dizaino. Dažniausiai sutinkamas stalo aukštis yra 90 cm, o žaidimo aikštelės matmenys yra 111 cm x 70 cm. Priklausomai nuo stalo futbolo rankenų tipo ir stalo dizaino, žaidžiant keturiems suaugusiems žmonėms reikia daug maž 2 x 2.5 metrų erdvės.

Iš ko pagamintas stalas?

Pigesnių stalų korpusas paprastai būna pagamintas iš plonos fanieros. Begant laikui ši medžiaga dažnai susilpnėja, mediena susigaranksčioja, o tai iškraipo žaidimo aikštelės paviršių. Sųjungimo vietose atsiranda plyšiai nuo nuolatinio daužymo ir rankenų sukinėjimo. Geras būdas nustatyti korpuso patvarumą yra atkreipti dėmesį į jo storį, gero stalo korpusas bus storesnis negu 20 mm, o bendras svoris ne mažesnis nei 40 kg.


Brangesni, tačiau aukštos kokybės stalai yra pagaminti iš tvirtos MDF plokštės, dengti specialiu drėgmei atspariu laminatu. Kartais tokie stalai gaminami iš vientisos tvirtos medienos, tokios kaip ąžuolas. Tvirtas korpusas užtikrina, kad stalas tarnaus jums daugelį metų.

Plieniniai strypai

Stalo futbolo strypai – tai dalis, kuri gauna didžiausią krūvį, todėl svarbu nesuklysti renkantis. Renkantis, patartina ieškoti strypų, kurių skersmuo būtų bent 16 mm, o vidinių sienelių storis bent 2 mm. Stori, nerūdijančio plieno ar chromuoti strypai tarnaus ilgai ir neįšsikreivins, ar nesuluš.

Kai kurie strypai būna teleskopiniai, jie neišlenda kitoje stalo pusėje už korpuso. Tai apsaugo jūsų vaikus nuo nelaimingų atsitikimų. Profesionalūs žaidėjai dažniausiai renkasi vientisinius strypus, nes jie visiškai nevaržo smūgio.
Atkreipkite demėsį į tai, kad aukštos kokybės stalų strypai slankioja staluose specialių guolių pagalba, kuriuos reikia kartas nuo karto sutepti.

Žaidėjai

Žaidėjai, pagaminti iš specialios polipropileno plastmasės ir tiesiogiai užlydyti ant strypų yra patys patvariausi. Tokio tipo žaidėjus naudoja dauguma gamintojų.

Aikštelė

Gero stalo aikštelės pagrindas paprastai būna dengtas 5mm storio, grudintu bei šlifuotu stiklu. Kai kurie profesionalus stalai būna dengti laminatu, tačiau neapsigaukite, tai yra specialiai apdorotas, tarptautinius standartus atitinkantis laminatas. Dažnai žaidimo aikštelės pakraščiuose yra pakylėlės, kurios neleidžia kamuoliukui užstrigti.

Scroll to top